Úvod

Úvod //

Služby //

Úvod //

ÚVOD

Také v ČR není bezpečnostní situace právě nejlepší a čísla mluví jasnou řečí. Kriminalita je v některých oblastech velmi rozšířena a lidem se nabízí různé formy ochrany a obrany. Chcete vědět, co můžete udělat pro ochranu svého majetku a také svého zdraví?.

Nabízí se různé firmy se svými jednoduchými i náročnějšími mechanickými, elektronickými, optickými nebo dokonce laserovými produkty. Ty si ale jen těžko vezmete procházku přírodou nebo na dovolenou! Především však tyto bezpečnostní prvky vytvořil člověk a ten je také umí různě klamat, obejít či omezit jejich provoz. Stačí sledovat dostupná média a zjistíte, že denně se ztratí velké množství aut, která mají určité zabezpečení, ovšem poněkud nedostačující.

K obraně lidí je možné využít, kromě střelných zbraní, také elektrické nebo chemické prostředky. Tyto pomůcky pro sebeobranu jsou sice poměrně bezpečné a dobře ovladatelné, ale nemají ten správný efekt, který lze označit za preventivní. Snad jen, že byste nosili na krku výrazný varovný nápis: pozor, jsem ozbrojen.

Člověku však nároční situaci může značně pomoci jeho dávný kamarád – pes. Málo se o této alternativě ví, ve sdělovacích prostředcích se o ní také moc nepíše. Ovšem na rozdíl od elektro, nebo chemických zbraní pro jednotlivce, pro pejsky neexistuje téměř žádná mediální reklama.

Zpět nahoru