STRÁŽNÝ HLÍDACÍ PES

Úvod //

Home //

STRÁŽNÝ HLÍDACÍ PES //

STRÁŽNÝ HLÍDACÍ PES

24-03-2020

STRÁŽNÝ HLÍDACÍ PES

Zvládá vše, co rodinný pes, a je zároveň plně soběstačný v obraně. Je vhodný pro větší rodinné domy a usedlosti, soukromé firmy, spedice, sklady, menší výrobní areály atd. Tento pes již svým projevem za plotem střeženého objektu signalizuje tvrdý a nekompromisní útok na potencionálního pachatele. U tohoto psa již vyžadujeme samostatný zákrok při vniku pachatele do střeženého prostoru, pes by měl chránit majetek celotělovými zákusy, pes by měl atakovat narušitele za všech okolností. Nezaleží tedy na tom, zda pachatel běží, stojí, leží, křičí, prosí či jakkoli jinak komunikuje se psem.

Ostrahu může pes provádět několika způsoby:

1. Střežení na úvazu: Pes je na cca 10m řetězu nebo na pohyblivé kladce a střeží vyhrazený prostor (například vstup do dveří, vstup do areálu, garáže, stroje). Tento typ ostrahy je vhodný zejména, když není k dispozici oplocení.
2. Střežení v koridoru: Střežený objekt (prostor) je ohraničen dvěma ploty, mezi kterými se pohybuje na volno pes (resp. psi) a pachatel musí tento prostor překonat.
3. Střežení na volno: Pes se pohybuje na volno v celém střeženém prostoru, je-li to potřeba, může se pohybovat i v budovách.
 

Zpět na výpis článků

Související články

Zpět nahoru